© Tövis 2012-2023
Találkozók / kirándulások
•
2013.09.26-i fotók. - Normafa – Makkosmária – Végvári szikla - (Hármashatár) - Normafa: 7 km.
Terv: Utunk a
Normafánál
kezdődik . A síházzal szemben térjünk be az erdőbe a Z+ jelzésen. Ha van kedvünk, akkor
sportolhatunk egy kicsit, hiszen az út mellett halad az erdei tornapálya. Néhány állomást végigcsinálhatunk. Az út jól jelzett
enyhe lejtő, könnyű végigsétálni ~ fél óra alatt.
Megérkezve
Makkosmáriára
, a templom melletti réten pihenhetünk.. Érdemes megtekinteni a templomot is.
Innen a P jelzésen kezdetben lejtős úton indulunk tovább, mely egyre meredekebb lesz, ahogy kapaszkodunk fel a
Végvári
sziklához.
A szikla érdekes természeti képződmény.
Tovább megyünk felfelé, majd utunk összefut a S jelzéssel, melyen visszafordulunk és hamarosan keresztezzük jelzésünket a
Z+et. Ezen jobbra fordulva térhetünk vissza a
Normafához
. Pihenjünk, játsszunk!
Ha ez az út rövid, hisz bejárható megállás nélkül kényelmes tempóban ~ 2 óra alatt, akkor a
Végvári sziklánál
menjünk
tovább a P jelzésen, míg össze nem futunk a S+ vagy ~ 1 km után a S jelzéssel. Mindkettő a
Hármashatárra
vezet bennünket,
a Konkoly Thege Miklós útra, ahol a 90-es busz végállomása található. Ezzel visszatérhetünk a
Normafához
.
•
2013.06.18-i fotók. - Normafa - János hegy - Hárs hegy - Hűvösvölgy: 7 km.
Terv: A
Síháztól
a 3-as számú túrajavaslatban leírtak szerint jutunk el a János-hegyi
Erzsébet-kilátótoronyhoz
(2,5 km, kb. 1 óra
gyaloglás). A János-hegyről északnyugati irányban indulva a piros színű turistajelzésen lefelé haladva 1,5 km után érkezünk a
Szépjuhászné
nyeregbe. (Itt 22-es autóbusz állomást találunk.) A Gyermekvasút pályáját keresztezve a sárga jelzésen, erősebb
kapaszkodóval érhetjük el a
Hárs-hegyet
, ahol újabb kilátótornyot vehetünk igénybe (1 km, 100 m emelkedő). A jelzésen
tovább haladva 2 km-re a
hűvösvölgyi villamos-autóbusz végállomásra
érünk.
A teljes út tehát 7 km, 150 m emelkedővel, ezt pihenőkkel és a kilátótornyok felkeresésével kb. 3,5 óra alatt tehetjük meg.
•
2008.04-i fotók. - Útvonalterv itt. - Békásmegyer ófalu (143-as busz vá.) - Nagy Kevély - Kevély nyereg - Teve szikla - Szarvas
(18-as busz vá.)